FOTOWOLTAIKA

Czemu warto zainwestować w panele fotowoltaiczne?

Mniejsze koszty energii dla gospodarstw domowych, a tym bardziej - dla rolnictw i firm. Fotowoltaika w Polsce bardzo szybko się rozwija dzięki znacznemu nasłonecznieniu regionu. Wiemy, że przyszłość jest za tym. Energetyka światowa zmierza do zmiany źródeł energii na odnawialne i ekologiczne, więc nie czekaj!

Dotacje fotowoltaiczne! Nie musisz pokrywać kosztów sam - państwo wspiera takie inicjatywy.

Zgodnie z danymi TGE, ceny na prąd w Polsce wzrosły więcej niż 100% w ciągu 2021 roku. Sytuacja gospodarcza i polityczna sprzyja wzrostowi, więc stawiamy na niezależność i bezpieczeństwo energetyczne dla każdego domu, gospodarstwa rolnego i przedsiębiorstwa.

Instalacja fotowoltaiczna jest łatwa w obsłudze – tylko mycie paneli raz na rok. Instalacją i projektowaniem się zajmie 5PLUSENERGY.

Fotowoltaika dla gospodarstw
rolnych i firm

Duże przestrzenie w dostępie i duże koszty za prąd to dwa główne powody, czemu podmioty gospodarcze decydują się na instalację fotowoltaiczną. Nadwyżki energii zazwyczaj są magazynowane i sprzedawane. Gwarancja na panele to 25 lat!

Jak zainstalować panele fotowoltaiczne?

Skontaktować się z 5PLUSENERGY i lecimy z wyceną. Zależy ona od wielu czynników: rodzaj i ilość komponentów fotowoltaicznych, których będziesz potrzebować; dom czy firma, dach czy grunt i ich powierzchnia, oczekiwany termin realizacji.

Następnie trochę papierologii i projektowania po naszej stronie i przystępujemy do montażu.

Dotacje fotowoltaiczne

O dofinansowanie w ramach inwestycji w fotowoltaikę i OZE może się ubiegać zarówno gospodarstwo domowe, jak i rolne. Istnieją również programy dla przedsiębiorców. Zapraszamy do kontaktu – dobierzemy odpowiednią strategię razem.

Program „Mój Prąd”

jednorazowe dotacje w wysokości 5 tysięcy złotych na instalacje domowe.

Program „Agroenergia”

program dla rolników - dotacja w wysokości do 800 000 złotych.

Program "Czyste powietrze"

program, w ramach którego możesz otrzymać preferencyjną pożyczkę.

Ulga termomodernizacyjna

umożliwiająca odliczenie podatku od kosztów kwalifikowanych usług związanych z montażem instalacji fotowoltaicznych, jak n.p. 5PLUSENERGY.

Program „Energia Plus”

rozwiązanie dla przedsiębiorców, w ramach której można uzyskać pożyczkę do 300 milionów złotych.