POMPA CIEPŁA

Pompa ciepła
dla ogrzewania domu

Ogrzewanie budynku i wody użytkowej przy użyciu pompy ciepła ma wiele zalet:

Oszczędność. Nie wymaga osobnej kotłowni, zwrot inwestycji do 6 lat, opcja połączenia z fotowoltaiką, stosunek energii pobranej do oddanej 1:6.

Komfortowa eksploatacja – bezobsługowość i zarządzania zdalne, bezemisyjność i cicha praca

Dotacje do pomp i ulgi, jak program „Czyste powietrze”, dzięki którym możesz otrzymać 25 000zł dofinansowania od państwa. Pompa ciepła to najbardziej ekologiczny sposób na ogrzewanie, dlatego otrzymuje największe dofinansowanie.

Pompa ciepła i fotowoltaika

Pompy ciepła możemy łączyć z fotowoltaiką, gdyż pierwsze są zasilane energię elektryczną. Zgromadzony latem nadmiar energii elektrycznej z fotowoltaiki możemy wykorzystać do pompy ciepła zimą. Firma 5PLUSENERGY świadczy usługi z montażu zarówno pomp ciepła, jak i fotowoltaiki.

Jak działa pompa ciepła ?

Zasada działania pompy opiera się na termodynamicznym obiegu Lindego. Z otoczenia jest pobierana energia, a następnie – przekazywana w postaci ciepła do układu grzewczego budynku.

W bardziej skomplikowanej wersji układu istnieje opcja chłodzenia powietrza w okresie upałów letnich. Większość nowoczesnych klimatyzatorów pokojowych typu split posiada opcję ochładzania pomieszczenia poprzez funkcję odwróconego obiegu pompy ciepła.

Montaż pompy ciepła w Pomorskim?

Oczywiście – razem z 5PLUSENERGY, bo KOMPLEKSOWO podchodzimy do pytania energii i ogrzewania. Wiemy wszystko nie tylko o pompach ciepła, ale też o fotowoltaice, magazynach energii, klimatyzacji i WIEMY, jak połączyć to wszystko w jeden układ ogrzewania i magazynowania energii.