dofinansowanie do pompy ciepła kościerzyna

Magazyn energii

Magazyn energii
- dodatkowe możliwości

lista

gromadzenie nadwyżki energii, wyprodukowanej dzięki fotowoltaice czy pompie ciepła i wykorzystywanie tej zgromadzonej energii, kiedy będzie na to potrzeba.

lista

magazyn energii pozwala na autonomię i nie obciążenie sieci publicznej, co jest główną przyczyną nowych przepisów, regulujących rozliczenia.

Rodzaje akumulatorów energii

Duże przestrzenie w dostępie i duże koszty za prąd to dwa główne powody, czemu podmioty gospodarcze decydują się na instalację fotowoltaiczną. Nadwyżki energii zazwyczaj są magazynowane i sprzedawane. 

dotacja do pompy ciepła pruszcz gdański
dotacja do pompy ciepła pruszcz gdański

Jak wybrać magazyn energii

Ważnym parametrem jest pojemność, ale wskaźnik cykliczności może być ważniejszy, bo mówimy o pracy magazynu energii w trybie cyklicznej autonomii, czyli częstych cyklach ładowania-rozładowania. Jeśli planowana jest praca akumulatora w trybie buforowym ( służy do podtrzymywania systemu i włącza się dopiero przy awarii sieci lub przy złej pogodzie) – wymagania cykliczne nie są tak ważne.

W 5Plusenergy odpowiednio dobierzemy magazyn energii do mocy Twojego systemu fotowoltaicznego, podliczymy moc urządzeń elektrycznych w gospodarstwie domowym i zużycie prądu. Zaprojektujemy i wszystko zamontujemy.

Zadzwoń by dowiedzieć się więcej: 693 061 095 lub 691 605 052

Cena magazynu energii

Zalety akumulatorów litowo-jonowych są niezaprzeczalne pod każdym względem i jest to przede wszystkim – cena. Kwasowe są początkowo tańsze, ale są znacznie droższe pod względem użytkowania i cyklów ładowania-rozładowania. Jeśli porównamy początkowe koszty, to akumulatory kwasowe będą 2-4 razy tańsze, jednak należy pamiętać, że ich wydajność to 500 cykli, w ten czas, gdy litowo-jonowych – 4000 cykli. Niższa cena dziś może kosztować nas jutro dużo więcej.